Sitenizi Sonar ile Test Edebilirsiniz

TNW’de yer alan habere göre Microsoft, website sahiplerine sitelerinin performansını ve güvenliğini test edebilmelerine olanak sağlayan Sonar’ı yayına soktu. Açık kaynaklı Sonar, Microsoft Edge web tarayıcısını geliştiren ekip tarafından geliştirildi.

Sonar, Microsoft’un açık kaynak topluluğuna destek olma konusundaki kararlılığını göstermek amacıyla Haziran ayında JS Foundation için bir bağış olarak duyurulmuştu. Araç, artık intranet ve çevrimiçi mağaza gibi türlerdeki websitelerinin kullanımına hazır hale getirilmiş durumda. Ayrıca, geliştiricilerin aracı kullanmaları ve daha iyi hale getirilmesine yardım için davet ediliyor.

Websitesi projenizin URL adresini girdikten sonra, araç projenizi erişilebilirlik, performans, güvenlik, birlikte işlerlik ve aşamalı web uygulaması ile ilgili konularda test etmeye başlıyor. Tarama bittikten sonra hatalar listeleniyor ve nelerin yanlış veya hatalı olduğu detaylandırılıyor. Ayrıca hatalı kod parçacıkları işaretlenerek olası çözümler sunuluyor.

İleriki süreçte aracın daha fazla özellik sunacağı belirtiliyor. Bunlar arasında Visual Studio Code eklentisi, web uygulamasında kuralları özelleştirme seçenekleri, performans testleri için ekstra kural desteği, erişilebilirlik ve güvenlik bulunuyor.

Sitenizi test etmek, performansını ölçmek ya da güvenlik durumunu öğrenmek için Sonar’a buradan ulaşabilirsiniz.


Sitenizi Sonar ile Test Edebilirsiniz

İnternet/Web Dünyası

Bir cevap yazın

En son eklenen

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.