İnternet

Google Reklamcılık Politikalarını Basitleşteştirecek

Google Reklamcılık Politikalarını Basitleşteştirecek
Google Reklamcılık Politikalarını Basitleşteştirecek

AdSense, AdMob ve Ad Manager olarak üç farklı reklam yayınlama platformlarına sahip olan ve bu platformları basitleştirmek isteyen Google, yeni bir politika izleyeceğini duyurdu.

AdSense, AdMob ve Ad Manager gibi farklı reklamcılık platformlarına sahip olan Google, tüm bunların oldukça karmaşık olduğuna karar vermiş olmalı ki reklamların nerede görünebileceğini daha iyi açıklayarak AdSense, AdMob ve Ad Manager’daki yayıncı deneyimini basitleştirmeyi hedefliyor.

Bu kapsamda Google, ilk olarak, “reklamcılığına izin verilmeyen veya kısıtlanabilecek içerik türlerinin” ana hatlarını basit bir özet şeklinde yayıncılara sunacak. Basitleştirme, yayıncılardan gelen “tutarlı bir geri bildirim parçası” olacak ve politikaları anlamayı ve izlemeyi daha kolay hale getirecek. Google, reklam sadeleştirmesinin bir parçası olarak uyguladığı bazı yaptırımları da bu kapsamda güncelleyecek.

Yenilenen Google Yayıncı Politikaları; AdSense, AdMob veya Ad Manager aracılığıyla reklam yayınlanmasına izin verilmeyen makaleleri ve sayfaları kapsıyor. Politikayı ihlal eden içeriğe para kazandırmaya çalışmak ise reklamın askıya alınmasına veya hesabın sonlandırılmasına neden olabiliyor.

Google’ın, yayıncı kısıtlaması uyguladığı içerikler arasındaysa şunlar yer alıyor: “Cinsel içerik, şoklayıcı içerik, patlayıcı maddeler, silahlar, silah parçaları ve ilgili ürünler, diğer silahlar, tütün, rekreasyonel ilaçlar, alkol satışı ve kötüye kullanımı, çevrimiçi kumar, reçeteli ilaçlar ve onaylanmamış ilaçlar

Google, Yardım Merkezi ve Politika Merkezi’ni güncelledikten sonraki ay politikalarında değişiklik yapacak. Politikaların ve kısıtlamaların eksiksiz bir dökümü de detaylı olarak paylaşılacak.


Google Reklamcılık Politikalarını Basitleşteştirecek

İnternet Reklamcılığı
Google Adsense/AdMob/Ad Manager

Bir Yorum Yaz