Instagram

Instagram’da Artık Bilgisayardan Paylaşım Yapılabilecek

Instagram’da Artık Bilgisayardan Paylaşım Yapılabilecek

Instagram’da Artık Bilgisayardan Paylaşım Yapılabilecek

Instagram’da merakla beklenen özellik nihayet geliyor. Evet, Sonunda bekleyiş bitiyor.

Dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram Salı günü yaptığı açıklamada, Instagram kullanıcılarının, nihayet masaüstü sürümünü kullanarak da fotoğraf ve video göndermelerine izin vereceğini duyurdu.

Kullanıcılar bir süredir bu özelliği talep ediyorlardı. Ve hatta Instagram kullanıcıları, son birkaç yıldır böyle bir güncelleme bekliyordu. Temmuz ayında bir Facebook sözcüsü Instagram masaüstünün fotoğraf ve videoa paylaşabilme özelliğini test ettiklerini doğrulamıştı. Ayrıca belirtmek gerekir ki, Instagram’ın masaüstü sürümünden fotoğraf ve video paylaşımı 21 Ekim’de küresel olarak başlatılacak.

Yeni gelecek bu güncellemenin bir diğer avantajıysa, markalar ve profesyoneller için oldu. Bilgisayarlar üzerinden fotoğrafların ve videoların düzenlemelerini yapan kişiler artık dosyaları mobil cihazlara aktarmakla uğraşmadan direkt olarak paylaşım yapabilecekler.

Hikayeler 60 saniye olacak!

Tarayıcı üzerinden platforma erişim sağladığınızda, ilk fark edeceğiniz değişim 60 saniyeden kısa fotoğraf ve videoları birleştirerek Story atmanıza olanak sağladığı olacak. Buna ek olarak Instagram, iş birliği ve reklam amaçlı yapılan paylaşımlarda tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi etiketleme yapmanıza olanak sağlayacak ve gönderiyi sizinle paylaşması için birine davet gönderebileceksiniz.

Daha önce, Instagram‘ın masaüstü sürümü, insanların yayınlarında gezinmesine izin veridyordu. Ayrıca, kullanıcılar DM’lerini kontrol edebiliyor ve mesajlara yanıt verebiliyordu. Bunların dışında ise, web tarayıcısı kullanıcıları için pek çok işlev ise kısıtlıydı.

Instagram geçen hafta da, artık içerik oluşturucuların canlı içeriklerini test etmelerine ve uygulamalarına izin vereceğini duyurmuştu.


Ayrıca bakınızInstagram Takipçi Sayısını Arttırma” yazımıza…


Instagram’da Artık Bilgisayardan Paylaşım Yapılabilecek
Instagram, Sosyal Medya
BB

Bir Yorum Yaz