Instagram

Instagram Takipçi Sayısını Arttırma

Instagram Takipçi Sayısını Arttırma
Instagram Takipçi Sayısını Arttırma

Instagram takipçi sayısını arttırma nasıl yapılır? Instgram benzeri sosyal medya platformlarında yeni takipçiler kazanmak, takipçi sayısını arttırmak pek çok insanın uğraştığı fakat yine pek çok kişinin de başarılı olamadığı durumlardan biri. Özellikle Instagram’da kimi kullanıcılar hashtag yığını ile dolu paylaşımlar, kimileri ise alakasız paylaşımlar yaparak yeni takipçiler kazanabileceğini düşünüyor. Peki işin aslı öyle mi?

Instagram takipçi sayısını doğal yollardan arttırma işlemi kolay değil ne yazık ki! Ancak biz size, bu yazımızda dilimiz döndüğünce Instagram‘da takipçi kazanmanın çok da zor olmadığını anlatmaya çalışacağız. Peki, Instagram takipçi sayısını arttırma için neler yapmak gerekiyor?

Instagram’da hashtag kullanımı çok önemli

Twitter’da olduğu Instagram da hashtag ile etkileşim sağlayan önemli sosyal medya ağlarından biri. En fazla 30 taneye kadar hashtag kullanılabilmesine izin veren Instagram’da bu sınırı zorlayamak yerine konuyla alakalı etkileşim oranı yüksek bir kaç hashtag kullanmak daha doğru olacaktır.

Aksi takdirde hashtag sınırını zorlamak; kalıcı yerine geçici takipçiler kazandırıyor. Bir paylaşım ile birkaç saat içerisinde 10-15 dolaylarında takipçi kazanılıyor. Ancak bu takipçilerin yaklaşık %90 kadarı bir süre sonra kullanıcıyı takip etmeyi bırakıyor.

Öncelikle 30 adetlik hashtag sınırını zorlamayı bırakmak ve paylaşımlarımız ile alakalı hastag kullanımına dikkat etmek gerekiyor.

Alakalı paylaşımlar

Hashtag kullanımının sonunda belirttiğimiz gibi alakalı içerik paylaşımı çok önemli. Örneğin bir gün araba, bir gün kadın resmi paylaşan bir kullanıcı kısa sürede takipçi sayısını artıramaz.

Ancak hemen her gün belli bir konuya odaklı paylaşımlar yapan bir kullanıcı, çok daha kısa zamanda, çok sayıda Instagram kullanıcısı tarafından takip edilir. Çünkü alakalı hastag kullanımı ile bu tarz içerikleri takip eden Instagram kullanıcıları, paylaşımı yapan kullanıcıya ulaşır ve alakalı paylaşımlar düzenli şekilde devam ettiğinde, takipçiler kullanıcıyı takip etmeyi bırakmaz.

Düzenli paylaşımlar

En can alıcı konulardan birine de düzenli paylaşımlar. İnsanlar birini takip ettiklerinde, onların belli aralıklar ile kendi ilgilendikleri içerikleri paylaşmalarını beklerler.

Yani takipçi kitlenizin sizleri unutmaması için düzenli paylaşımlar yapmanız son derece önemli.

Düzenli paylaşımlar için kendinize uygun zaman aralıkları seçin. Örneğin her sabah 10’da ve akşam 8’de paylaşım saatleri belirleyerek, fotoğraflarınızı takipçi kitleniz ile buluşturun.

Etkileyici fotoğraflar ve filtreler kullanma

Instagram‘da bir diğer önemli konu ise etkileyici fotoğraflar yada filtreler kullanmak. Fotoğrafın ilgi uyandırması, etkileşim oranını arttıracaktır.

Ayrıca fotoğraflara uygulanan filtreler ve efektler bir paylaşımın en önemli hususlarından biri. Keza sıkıcı veya sıradan bir fotoğraf dahi birkaç efekt kullanımı ile çok canlı hale getirilebilir ve insanlar tarafından kısa süre içerisinde beğenilebilir.

Ancak paylaşımlarda sadece Instagram filtrelerinin yeterli olmadığını belirtmemiz gerek. Zira her kullanıcı Instagram filtrelerini kullanabilir. Bu nedenle farklı fotoğraf düzenleme uygulaması kullanmak faydalı olacaktır..

Bir Yorum Yaz